Otevíráme Letní školu optiky 2018

ON-line registrace účastníků Letní školy optiky na rok 2018 byla otevřena.

Letní škola optiky 2018 probíhá ve dvou stupních:

První stupeň probíhá v termínu od 18.6. do 22.6. 2018 s kapacitou 30 studentů. V tomto týdnu se studenti dozví základní informace ze stěžejních oblastí optiky: šíření světla, difrakce světla, lom světla, interference, konstrukce optických přístrojů, mikroskopie, lasery, měření spektra. Formou devíti jednoduchých pokusů, které jsou nachystané v našich laboratořích, si studenti budou moci se světlem a s optikou vlastnoručně pohrát.

Druhý stupeň probíhá v termínu od 27.8. do 31.8. 2018 s kapacitou asi 15 českých studentů. Druhý stupeň je organizován s mezinárodní účastí a probíhá v anglickém jazyce kvůli zahraničním účastníkům. V tomto druhém týdnu budou mít studenti možnost se seznámit s výzkumnou prací na našem pracovišti a na několik dní si tuto vědeckou práci pod dozorem našich pracovníků vyzkoušet.

Průběžně doplňované informace včetně registračního formuláře najdete přímo na webu Letní školy optiky 2018.

Můžete si také přečíst o Letní škole optiky 2017 a Letní škole optiky 2016, případně se podívat na fotografie z minulých ročníků ve Fotoalbu Společné laboratoře optiky.

Příloha: