Letní škola fyziky - Optika 2019

Studenti středoškoláci, učitelé a rodičové,

v týdnu 17. – 21. června 2019 se v olomoucké Společné laboratoři optiky Univerzity Palackého a Akademie Věd uskuteční již sedmý ročník LETNÍ ŠKOLY FYZIKY – OPTIKA 2019 určená pro studenty středních škol.

Její účastníci se mohou těšit na týden plný informací ze stěžejních oblastí optiky: šíření světla, difrakce světla, mikroskopie, lasery, měření spektra či astronomie. Formou devíti jednoduchých pokusů, které jsou nachystané v našich laboratořích, si studenti budou moci se světlem a s optikou vlastnoručně pohrát. 

Pokud by vám červnová dávka optiky nestačila a ještě byste si navíc chtěli zaspeakovat anglicky, v termínu od 26.8. do 30.8. 2019 pokračuje Letní škola svým druhým kolem, mezinárodní SUMMER SCHOOL OF OPTICS 2019. 15 vybraných českých účastníků se může připojit k 20 italským studentům z jejich škol. Společně se seznámí s další výzkumnou prací a budou pár dní experimentovat v mezinárodním týmu.

REGISTRACE ÚČASTNÍKŮ NA http://jointlab.upol.cz/summerschool/regform.html
Určitě se zapojte, těšíme se na Vás! A třeba se pak potkáme na univerzitě v semestru ;)

Samozřejmě důležitou otázkou je CENA: 
Účast na obou letních školách je ZDARMA. Účastníci také na závěr obdrží skripta provedených optických úloh, které se jim určitě budou hodit k maturitě či na výšku ;).

Pokud chcete obědvat (nebo večeřet) v naší menze, cena jednoho jídla je cca 80 Kč. Na ukázku jídelníčku se můžete podívat na webu menzy.
Pokud se chcete během letní školy ubytovat na univerzitních kolejích, cena lůžka je buď 252 Kč/noc, nebo 358 Kč/noc. Nižší cena platí, pokud jsou na pokoji obsazena obě místa. Obrázky kolejí jsou na univerzitním webu.

http://jointlab.upol.cz/summerschool/pdf/Olomouc2019.pdf