Ťukejte veliteli, díl XV.: Pojďte, pane, budeme si hrát!

Robert 29. Prosinec 2014 - 22:14

Ťuk, ťuk: Vánoce, Vánoce, přicházejí…

Urghh…

Co je, veliteli?? Ty nemáš rád Vánoce? Nebo ses tajně přejedl cukroví? Anebo už zase nestíháš?

Vánoce mám moc rád. A z cukroví zatím ujídám jen docela maličko ;-) Cé je správně. Do Vánoc toho musím ještě spoustu zařídit a ty jsi navíc tentokrát přišel o týden dřív.

To víš, blíží se Vánoce, chci dostat Lavinu už pod stromeček a ne až na Silvestra. No dobrá, tak já se nad tebou slituji a dneska bude jenom jedna otázka. Slyšel jsem, že jste uspořádali nějaké odpoledne stolních her. A že s tím chcete pokračovat?

Jsi dobře informovaný. Vlastně to byl původně náhradní program – 6. prosince jsme měli v plánu sáňkovačku, ale bez sněhu se sáňkuje špatně. A tak jsem narychlo svolal ten „herní podvečer“. Dětí se sešlo přes deset, zahráli jsme pět her a ani se nám nechtělo domů. Takže pro velký úspěch, a z dalších důvodů, se příští Herní podvečer aneb II. deskohraní uskuteční v sobotu 3. ledna od 16 do cca 19 hodin v klubovnách a v sále na Štítného 10 v Olomouci.

A jaké hry se chystají?

Naposledy jsme hráli Trans Americu, Galaxy Trucker, Záchranáře, Lost Valley a Qwirkle. Příště budeme asi hrát zase něco jiného, her máme v Royalu nejmíň třicet.

Takže cílem podvečerů je fakt jen hraní her? To můžete hrát i na schůzce, ne? A co jsou vlastně ty „další důvody“?

Neříkám, že hraju hry nerad, to bych ani nemohl být vedoucí v Royalu. A na schůzkách některé hry sice hrajeme, ale ty nejlepší jsou často tak dlouhé, že se do dvouhodinové schůzky s dalším programem (třeba běhací hra na úvod, dvě chvály, biblický příběh a trénink uzlování) už nevejdou. A na tábory, kde bývá času víc, nejezdíme tak často.

Ale máš dobrý postřeh. Jednak nejde jenom o to hraní samotné, ale i o ten příjemně společně strávený čas, který pomáhá budovat přátelství. Zváni jsou i kamarádi, rodiče a další lidé ze sboru, takže doufám, že to poslouží také k navázání hlubších vztahů s nimi.

No a ty další důvody jsou poněkud nostalgické. Když jsem před lety přišel jako křesťan-greenhorn do sboru, pořádaly se u Němců a u Lavičků doma „noční modlitební“ s programem povídání-buchty-modlitby. V jiném sboru zase pořádali podvečerní modlitby za nadcházející nedělní bohoslužby. Na loňském Royalfestu jsem zažil bezvadnou večerní čajovnu a také toužím po příležitosti víc si beze spěchu popovídat s přáteli z Royalu i ze sboru. Když se to všechno spojí dohromady… Uvidíme, jak tomu Pán Bůh požehná.

Robert Myška
velitel 26.ph Royal Rangers
Vyšlo v časopise Lavina 2015 / 1.


P.S.: Řešení úkolu z minulého čísla:

A – Irča V., O – Katka B., K – Lukáš B., S – Robert M., N – Tomáš Š., E – Verča R.

 

Tags: