Črv
08
2016

Podpora naší činnosti

Pokud chcete podpořit činnost naší přední hlídky, je spousta způsobů, jak to udělat.

Můžete nám pomoci

Posted By Robert číst dál
Čer
03
2016

Ringoturnaje 2016

Než sepíšeme něco obsažnějšího, tak jen pár stručných postřehů.

RINGOTURNAJ 2016 v Křižanově

Na něj jsme jeli s velkým očekáváním. Sice se nám nepodařilo dát dohromady družstvo greenhornů (RK), protože v naší PH už greenhorni téměř vyhynuli, ale hýčkali jsme si naději, že bychom tentokrát získali kroužky dva. Za tímto účelem jsme nechali dva trapery z našeho loňského vítězného družstva zestárnout na rangery. Jak to dopadlo?

Posted By Robert číst dál
Dub
05
2016

Procházka růžovým sadem 2016 a 26.přední hlídka

Outdoorovou šifrovačku se jménem Procházka růžovým sadem kdysi založili naši nezdolní členové Lukáš a Ondra Bartíkovi. Postupně se přesunula pod křídla 41. přední hlídky Royal Rangers Zábřeh. Letos jsme na ni vyslali dva týmy: Porazíme! a Doktor a 3 grácie.

Zatím jen stručně od Doktora:

1/ Naše trasa zde: https://mapy.cz/s/z0mK
Celých 40km včetně všech slepých uliček teda ušla jenom Pája, ale stateční jsme byli všichni :-]

Posted By Robert číst dál
Úno
27
2016

Vládci Moravy - celoroční hra DR 2015/16

Král Vratislav se rozhodl vybrat mezi našimi Tučňáky ty nejschopnější - chlapce a dívky spořádané, zbožné a slavné - aby se ujali vlády v Markrabství moravském a pak i na stolci pražském. Kterému z údělných knížat v Olomouci, Brně, Znojmě a Hradci se podaří shromáždit na svém panství nejvíc poddaných, tomu vláda v celé zemi připadne.

Stav soutěže v sobotu na svátek sv. Gabriele ukazuje tabulka.

Další zajímavosti:

Posted By Robert číst dál
Úno
07
2016

Plavba do Indie

Léta Páně 1490 ujal se vlády v Uhrách český král Vladislav II. Ačkoli zemí i poddaných velice mu přibylo, starostí přibylo mu převelice. Neboť před 40 lety padl do rukou ukrutných musulmanských hord veliký Cařihrad, před 30 lety Srbsko, před 10 lety Albánie a Valašsko a nyní už nepřítel stojí na hranicích Uher. Nestane-li se zázrak, král Vladislav může být dalším vladařem, kterého strašlivý nepřítel zahubí. A nikdo z křesťanských panovníků Evropy nehne pro něj ani prstem.

Posted By Robert číst dál
Lis
04
2015

Tajemství Toco-Rey aneb Podzimní (ne)víkendovka na Pohořanech

Od středy do pátku 28. - 30. října 2015 proběhla na Pohořanech pod vedením Lukáše a Toma výprava za tajemstvím Toco-Rey. (Tuto akci jsme původně inzerovali jako "podzimní víkendovku", ale jelikož probíhala od středy do pátku, tak to byla spíš podzimní NEvíkendovka nebo podzimní prázdninovka (c).) Kromě vedoucích expedice se jí zúčastnilo 6 Tučňáků, 3 Pandy a 1 Gepard z naší přední hlídky, kteří tak měli příležitost zjistit, co skrývá legendární město Oltéků...

Ze zpráv některých účastníků:

Posted By Robert číst dál
Říj
14
2015

Raftování na Plumlově aneb Napůl krajská akce

Naši nafukovací flotilu máme už dlouhá léta. U Olomouce s ní jezdíme po jezeře Poděbrady, bereme ji s sebou na velké tábory na Slezské Hartě, občas sjíždíme nějakou řeku.

Tentokrát jsme lodě vybalili na Plumlovské přehradě u Prostějova. Jednak jsme tam ještě nebyli a jednak jsme chtěli podpořit naši 3. zadní hlídku, která se během prázdnin stala 48. hlídkou přední. (Gratulujeme!) Byla to tedy vlastně taková napůl krajská akce (druhou půlku předních hlídek v olomouckém kraji tvoří Zábřeh a neoficiálně i Polička).

Posted By Robert číst dál
Říj
03
2015

Celoroční hra Gepardů - CRH 2015/2016

Rozjíždíme i druhou část celoroční hry Gepardů - první mrkve byly zasety!

Posted By Robert číst dál
Kvě
16
2015

Tábor plavčíka Jeana (aktualizováno)

Letošní malý tábor Plavčík Jean už sice skončil, ale pro připomenutí tu máme fotky.

Fotogalerii z tábora najdete na našem oddílovém Rajčeti.

Komu se tábor líbil, může jet příště zase. Komu se líbil hodně, napíše o něm článek :-), nebo aspoň článeček.

Posted By taktik číst dál
Kvě
16
2015

Soutěž o poklad Krále králů 2016

Soutěž o poklad Krále králů je bezvadná soutěž ve znalosti Bible, kterou každý rok pořádá ODAC pod vedením Danky Navrátilové.

Posted By Robert číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru 26. přední hlídka Royal Rangers Olomouc RSS