Ťukejte veliteli, díl VII.

Robert 5. Duben 2011 - 11:33

Ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk, ťuk.

Dále! Vás teda dneska je! Vy se chcete všichni na něco zeptat?

Jojo, chtěli bychom. Jenže tady ti vlevo se stydí. A ti vpravo, ti by se ptali, až by se hory zelenaly, jenomže si myslí, že by to pak nešlo otisknout.

Fakt, jo? Tak to by si všichni měli přečíst v dnešním sloupku o znaku RR, že Royal Rangers je statečný.

A co vy tři uprostřed?

Já bych chtěl vědět, jak je to s tím hledáním nových prostor pro schůzky RR? Vždyť máte krásné klubovny ve sborovém domě AC Olomouc 1, ne?

Ty klubovny jsou fakt přepychové a jsme za ně sboru AC Olomouc vděčni. Ale pro změnu je víc důvodů. Ten původní je ten, že teď máme už tři věkové skupiny, které se všechny scházejí ve stejnou dobu. Takže nejstarší rangeři mívají schůzku v předsálí, které se k tomu moc nehodí. Navíc domácí začínají v pátek pořádat stále víc akcí a pak tam překážíme.

Hlavní důvod je ale ten, že máme být dětský oddíl Royal Rangers, ne nedělní škola, která se schází v pátek. Chtěli bychom trávit s dětmi mnohem víc času venku, ale okolí v Pavlovičkách se k tomu moc nehodí.

Už jste něco našli?

Zatím nic definitivního. Z jedné slibné možnosti sešlo, další byla také na dobrém místě, ale škaredá a moc drahá. Teď zkouším jednu další možnost, zatím to vypadá slibně.

A kde byste to chtěli mít?

Nejraději asi u parku. Anebo někde na kraji města, blízko do přírody. Nejlíp zároveň i u řeky. Tak se modlíme a hledáme. Kdybyste měli nějaký tip, rádi ho vyzkoušíme.

Je ještě něco nového?

Vyberu tři novinky:

1/ O jarních prázdninách jsme byli na Nivách a bylo to moc fajn. Doufám, že si děcka domů odnesla i něco v srdci, nejen ve foťácích.  Pár střípků je ve sloupku vedle, něco také najdete na novém webu.

2/ Na staré adrese 26ph.royalrangers.cz totiž už běží nový web. Má vylepšený vzhled i strukturu, ale nejdůležitější je samozřejmě obsah. Takže mi prosím pište, co byste tam chtěli mít.

3/ Na webu jsou už první informace o letním táboře a přihláška ke stažení. Takže si pište do diářů: letní tábor Křekov, 24. 7. – 6. 8. 2011. A téma bude nejspíš začínat na I – buď Izraelci, nebo Irokézové ;-) Tábor je určen školákům, od dětí po první třídě až po končící deváťáky. Je otevřený všech, nejen dětem z naší přední hlídky, takže můžete pozvat i své kamarády nebo příbuzné. I nevěřící, pokud se nás křesťanů nebudou bát.

A rafty? Kdy se pojede na rafty?!?!

Teď v dubnu (16. nebo 23. 4.) se má upouštět přehrada Kružberk, tak bychom tam opět chtěli jet. Nejspíš budou i volná místa pro další zájemce. A jak začne pořádné teplo, začneme jezdit na Poděbrady. Pro veterány mám dobrou zprávu – konec dřiny, pořídili jsme elektrickou pumpu ;-)

Robert Myška
velitel 26.ph Royal Rangers
Vyšlo v časopise Lavina 2010 / 4.

Význam znaku Royal Rangers, díl třetí

Modré hroty
Osm modrých hrotů RR představuje osm pravidel zákoníku RR.
Jsou to pravidla, která nám pomáhají žít každý den jako správní křesťané
a následovat tak příkladu Ježíše Krista. On je naším vzorem.

Royal Ranger  je bdělý
Je psychicky, fyzicky a duchovně bdělý.

Royal Ranger je čistý
Udržuje v čistotě své tělo i mysl, je čistý v řeči.

Royal Ranger je čestný
Nelže, nepodvádí a nekrade.

Royal Ranger je statečný
Je statečný navzdory nebezpečí, kritice nebo hrozbám.

Royal Ranger je věrný
Je věrný své rodině, církvi, přední hlídce, přátelům.

Royal Ranger je zdvořilý
Je laskavý a pozorný, chová se k druhým ohleduplně a s úctou.

Royal Ranger je poslušný
Poslouchá rodiče, své vedoucí a nadřízené.

Royal Ranger je duchovní
Modlí se, čte Bibli a svědčí o Ježíši Kristu.

Ohlédnutí za Nivami

Hned druhý den po skončení jarních prázdnin na Nivách jsem se dětí na besídce ptala, co se jim líbilo a co prožily. Tady máte jejich odpovědi:

Pavlínka Myšková
Byli jsme na Nivách od soboty do soboty. Měli jsme 4 družstva – modří, žlutočerní, červení a zelení.
Co bylo nejlepší? Všechno – supr vedoucí, supr hry, měli jsme se dobře, četli jsme knížku Hoši od bobří řeky.

Terezka Rozehnalová
Taky jsme měli noční hru – hledali jsme Zelenou příšeru. Nejlepší hra byla Quattro bahno ;-) Celotáborovou hru vyhráli zelení.
Opakovali jsme si na biblickou  soutěž „O poklad krále králů“.

Kuba Myška
Bylo to fajn. Spali jsme na matracích. Hráli jsme hry – třeba sbírali známky. U toho nás chytali vedoucí, ale já jsem získal nejdražší známku.
Taky jsme měli skupinky a v těch jsme si povídali o Elijášovi a Elíšovi.

A co se vám nelíbilo nebo co byste si přáli na příštím táboře?
No chtělo by to, aby byl tábor delší!
Já bych chtěla víc napínavých her!
Aby nikdo neonemocněl!
Aby si kluci nepouštěli hrozné písničky ;-)

teta Danka