Ťukejte veliteli, díl XVII.: Hrst otázek a odpovědí aneb Tenkrát před covidem

Robert 18. Duben 2023 - 15:09

Ťuk, ťukťuk, ťuk, ťuk…

Ťuk… Jé, ahoj veliteli, co to tady děláš? Proč tady ťukáš? Ťukat mám přece já, já jsem tady interviuk, tedy vlastně novinář!

Ale to nic, já si tady jen tak trochu ťukám do klávesnice. Víš přece, že jsme slíbili šéfredaktorce poslat jí po roce nový článek o Royalu? A ještě dneska?

Vím, vím, mám tu spoustu otázek, tady na lístečkách. Třeba… kolik vás teď je?

Tak já to spočítám… nejmladších greenhornů do 8 let máme teď 7, jejich družina se jmenuje Žraloci. Třeťáků až páťáků máme 8, ti oprášili starší název Los Gaučos. Nejstarší školáci se dělí na kluky Mušketýry a děvčata Lenochody, dohromady jich je 15. K tomu ještě 9 juniorů a 12 dospělých vedoucích, to dělá… 51 členů.

No to už je dost. To asi nové členy neberete, co?

Ale kdepak! Hlavně těch nejmladších greenhornů, od 5 do 8 let, bychom klidně brali dvakrát tolik. Jestli vážení čtenáři mají nějaké greenhorny schované doma, ať je přivedou na schůzku si to s námi vyzkoušet. Schůzku máme každý pátek od půl páté do půl sedmé.

A kolik je royalistů v celé republice?

No celkem teď funguje předních hlídek přes padesát, nejnovější hlídka má číslo 63, a celkem je royalistů asi 1500.

Ty jo, to je dost. To se asi všichni najednou nesejdete, co?

Úplně všichni ne, ale na největší národní akci, Ringoturnaji, se nás sejde přes 600. Občas se scházejí i vedoucí bez dětí – dvakrát do roka máme konference a taky musím zmínit NVT, národní výcvikové tábory. V začátečnickém NVT se budoucí vedoucí připravují i otužují do služby dětem, v kurzu pro pokročilé se už učí i takové speciality, jako je výroba klobás :-) No a pak bude taky EuroCamp!

EuroCamp? Co to je?

Zhruba týdenní tábor, na který se sjíždějí royalisté z celé Evropy. Ten nejbližší bude v srpnu ve Švýcarsku a určitě to bude super příležitost získat spoustu nápadů k činnosti, seznámit se s lidmi z celé Evropy a udělat si pár výletů po Švýcarsku. Akorát to chce přihlásit se už teď do začátku prosince a nebude to levné, počítám tak 4-5 tisíc korun nejméně. Ale stojí to za to!

Mám tu ještě nejmíň 10 otázek, ale ty už začínáš nějak klimbat. Tak poslední – máš teď jako velitel přední hlídky nějaké priority?

Chtěl bych, abychom všichni – vedoucí, junioři i děti – toužili po Boží přítomnosti v našem životě a zažívali ji jak sami, tak na společných akcích. A přijde-li mezi nás člověk nevěřící, tak ať vyzná: „Vskutku je mezi vámi Bůh!“

Robert

P.S.: Vážení čtenáři, nebojte se, ty zbylé otázky jsem si schoval. V nejbližší době zaťukám u velitele zas!

Váš Interviuk

P.P.S.: Tenhle článek vyšel v Lavině 2019/12, ale už se neobjevil na webu 26. přední hlídky a až teď byl objeven v archivu. Ze zpětného pohledu můžeme prozradit, že na Eurocamp 2020 se od nás chystalo 10 royalistů, stihly se ještě uskutečnily Nivy 2020 a pak udeřila Doba covidová. Ale přežili jsme!

Váš webmaster

Tags: