XXII. Ringoturnaj, Křižanov 8. – 12. května 2019

Robert 30. Červen 2019 - 15:41

Váženým čtenářům asi netřeba vysvětlovat, co je to Royal Rangers. A Ringoturnaj Royal Rangers je největší akce, která přední hlídky této křesťanské organizace dětí a mládeže spojuje dohromady. Jarní a podzimní konference velitelů mají našlapanější program, NVTčka školí nové vedoucí, letní tábory bývají těmi nejlepšími akcemi jednotlivých předních hlídek, ale jenom na Ringoturnaj se sjede 650 dětí i vedoucích z hlídek z celé republiky, aby pod záminkou hraní ringa také předváděli ostatním to nejzajímavější ze své činnosti, soutěžili v různých disciplínách, chválili Boha, naslouchali, co nám Bůh skrze své služebníky chce říct, nebo prostě jen byli spolu, užívali si společný čas se svými přáteli i nacházeli nové.

Naše přední hlídka se poprvé zúčastnila 5. Ringoturnaje v roce 2002, tehdy ještě ve spartánských podmínkách základny na Spálenci, a od té doby jsme nevynechali ani jediný. Podařilo se nám od té doby vybojovat celkem dost trofejí, ale legendární hliněné kroužky, které si vítězové odvážejí domů, nejsou to hlavní. Tím je pro mne nádherné společenství, které můžeme každý rok zažívat, rozšiřování obzorů za hranice našich hlídek a setkání s přáteli, kteří jsou mi vzorem. Vidím Ringoturnaj jako akci, která zúčastněné hlídky Royalu spojuje do jednoho těla a dětem i vedoucím ze všech konců naší země dává zažít slova z naší hymny: „My jsme Royal Rangers.“

Pokud jste se dosud Ringoturnaji vyhýbali, pořiďte si dva kroužky a začněte trénovat. Stojí to za to. Ringoturnaj 2020 se blíží!

Robert Myška, velitel 26. přední hlídky

K. M., 14 let:

Na Ringoturnaj jezdím už mnoho let, ale až letos se mi podařilo nahlédnout za oponu díky tomu, že jsem se stal dobrovolníkem. Dobrovolníci pomáhají organizačnímu týmu – stavěli jsme hřiště, pomáhali zvukaři, přenášeli inventář sem a tam, zapisovali výsledky do tabulek, řadili strávníky do front na jídlo…

A. N., 14 let:

I jako dobrovolník jsem měl dost šancí dělat doprovodné programy, které byly mimochodem úžasné.

O. Z., 15 let:

Jako účastník jsem si to velmi užil. Našel jsem nové přátele, zahrál jsem si ringo, strávil jsem kvalitní čas s Bohem, poslechl jsem si spoustu chválících skupin. Prostě byla to zábava.

T. M., 11 let:

Lidi, bylo to letos krásný. Moc se mi po všech stýská. Hlavně po děckách z Olomouce, ze Zábřeha a z Poličky. Chtěla bych poděkovat pořadatelům, kapele a dalším, co na Ringoturnaji byli a účinkovali. Pak i těm, co při mně stáli, když jsem se bála. Nejvíce bych ale chtěla poděkovat celému svému týmu. To jen díky němu jsme vyhráli. Moc se těším na příští rok.

X. X., 12 let:

Na Ringoturnaji bylo úžasně, až na to, že nebylo počasí podle mých představ. Jinak to bylo super – mohla jsem strávit čas s přáteli a hrát ringo.

K. N., 16 let:

Užít si Ringorurnaj není těžké – poznáte nové přátele, a i když ze zápasů v ringu vypadnete hned na začátku, máte možnost si vykřičet hlasivky při fandění. Taky si doplníte znalosti první pomoci a při večerním programu si užijete chvály, modlitby a Boží pomoc a dotek.

P. M., 16 let:

Ringoturnaj. Tuto celorepublikovou royalovskou akci si prostě nemůžete nechat ujít. Jednou to zkusíte a další rok už je pro vás samozřejmostí. V naší hlídce je to už tradice. Co mám na Ringoturnaji moc ráda, je ta úžasná atmosféra. Přátelství, pohoda, otevřenost, upřímnost a radost při chválách, duchovních programech, ringu a volném čase. Moc jsem si to užila. Takže dalšímu ročníku zdar!

(Tento článek splácali společnými silami členové 26. přední hlídky Royal Rangers Olomouc a byl publikován v časopise Život v Kristu 2019/06.)