Tábor plavčíka Jeana (aktualizováno)

taktik 16. Květen 2015 - 10:40

Letošní malý tábor Plavčík Jean už sice skončil, ale pro připomenutí tu máme fotky.

Fotogalerii z tábora najdete na našem oddílovém Rajčeti.

Komu se tábor líbil, může jet příště zase. Komu se líbil hodně, napíše o něm článek :-), nebo aspoň článeček.


I letos pořádáme kromě "velkého tábora" na Hartě i "malý tábor" v budově určený pro děti do 10 let. Tábor bude opět začínat puťákem pro (malé) dobrodruhy a následně bude spojen s příměstským táborem pro děti předškolního věku.

Přihlášku najdete v této příloze a můžete ji volně tisknout, kopírovat, rozdávat, přeposílat a dalšími způsoby šířit. Při tom ale nezapomeňte na to, že počet míst k přespávání je omezen a cena postupně roste, a proto se přihlaste co nejdřív :-) 

Základní informace o táboře:

KDY A KDE? 8. – 14. srpna 2015, z toho o víkendu 8. – 9. 8. bude úvodní puťák údolím Bystřice a poté pobyt na základně Severka v Hrubé Vodě – Smilově. Od pondělí do pátku (10. – 14. 8.) bude zároveň probíhat příměstský tábor (odjezd dojíždějících z Olomouce kolem 9:00 a návrat 16:30).

TÉMA? Léta Páně 1676 je Francie jednou z nejmocnějších zemí na světě. Vládne jí Jeho Veličenstvo Ludvík XIV. zvaný také Král Slunce. Ale nad hugenoty se začínají stahovat mračna. Jedním z nejnepohodlnějších lidí je hugenot hrabě de Conti a jistí mocní lidé s ním mají své vlastní plány... 
Na táboře navštívíme palác Versailles plný intrik, výrazných parfémů a kudrnatých paruk. Objevíme také přístavní město La Rochelle obehnané vysokou hradbou a bílými věžemi. Vydáme se mezi otrlé mořské vlky na plavbu doprovázenou slanou vůní moře a skřehotajícími racky. Nebezpečí číhá na každém kroku. Kdo je přítel a kdo se tak jen tváří?

PROGRAM? Během tábora se dozvíte mnoho starých příběhů z Francie, Atlantiku i Ameriky i ještě starších příběhů z Bible. Můžete si vyzkoušet různé tradiční i netradiční sporty, rukodělné aktivity i tábornické dovednosti, výlety do okolní přírody i čvachtání v říčce hned u tábora. Pro táborníky bude zajištěno jídlo 5x denně i večerní setkávání u táboráku.

CENA? Cena je odstupňovaná podle data přihlášení a zaplacení zálohy 300 Kč: do 31. 5. činí 700 Kč, do 30. 6. 750 Kč, později 800 Kč resp. 160 Kč / den.
Cena platí pro všechny formy tábora a zahrnuje vše včetně dopravy.