Ťukejte veliteli, díl X.

Robert 1. Červenec 2011 - 15:58

Ahoj veliteli, jsem tu se svou pravidelnou otázkou: „Ťuk, ťuk, ťuk?“

Dále!

Dále?! A víc mi neřekneš? Nepovykládáš mi, co všechno se stalo v červnu, co se chystá o prázdninách, jak pokračuje spolupráce Royalu se sborem, co práce na Boží vinici a nějaké velkolepé svědectví navrch??

Něco ti určitě ještě řeknu. Ale upřímně – někdy mám takové pochybnosti, jestli má vůbec smysl něco psát. Třeba pořád vyzývám čtenáře, aby se mne ptali na věci kolem Royalu a naší přední hlídky.

A?

A nic! Nikdo se nikdy na nic nezeptá, nikdo se neozve, že článek četl. Třeba to vůbec nikdo nečte a já bych udělal líp, kdybych se šel místo psaní vyspat.

To jenom ty mi sem vletíš koncem každého měsíce s ťukáním, až mám strach, že mi vlít do bytu datel.

No já zaťukat musím, když jsem ten interviuk. Přece k tobě nevtrhnu bez ohlášení.

Ale já se nezlobím :-) Ale potěšilo by mě, kdyby se občas někdo po přečtení článku ozval. Email mám Robert.Myska@centrum.cz. Fakt bych ocenil zpětnou vazbu. Taky můžete přispívat na naši facebookovou stránku Royal Rangers 26.PH Olomouc (kromě toho doporučuji i Apoštolská církev na Olomoucku). Notickou o vaší účasti na nějaké akci RR, můžete tam taky nahrát fotky. Nedá to moc práce a může to potěšit spoustu lidí – stránku naší PH na Facebooku sleduje 80 lidí a tu církevní 50, tak by pro sebe navzájemně občas něco mohli udělat. Jinak nebudou mít co číst L.

Třeba se pár psavců najde. A co ten červen?

Vcelku podle plánu – byli jsme dvakrát na Poděbradech, stihli jsme i ten celodenní sjezd Moravy, jen místo do Moravičan jsme jeli od Moravičan. Vzali jsme i pár lidí ze sboru, tak jsem zvědavý, třeba o tom do Laviny napíšou i oni.

Také jsme se jako tým vedoucích z naší a zábřežské přední hlídky sešli v poustevně na Kadeříme, abychom připravovali letní tábor. Bude 24. 7. – 6. 7., název má Indiánskou stezkou.

Zrušili jsme jenom závěrečnou Royal Párty. Tak dlouho jsem se rozmýšlel, kde ji udělat, až jsme ji nakonec neudělali vůbec.

Takže nebude vůbec?

Myslím, že by se mohla konat na přelomu srpna a září. To už budou přebrané fotky z táborů, takže to vlastně může být i potáborová schůzka.  Musíme ale včas domluvit termín a místo. Takže pokud by někdo ze čtenářů chtěl pozvat naši přední hlídku (děti, rodiče, vedoucí, přátele, …) na své pozemky, ať se mi bez váhání co nejdřív ozve.

Snad se mezi našimi čtenáři nějaký ochotný latifundista najde.

Apropó. Říkal jsi TÁBORŮ? Myslel jsem, že bude jenom jeden?

Kromě pravidelného velkého tábora bychom letos chtěli uspořádat i příměststký tábor. Bude se konat od pondělí do pátku 15. – 19. srpna a bude hlavně pro menší děti, které si ještě na velký tábor netroufnou. Každé ráno je v Olomouci od rodičů převezmeme a dopravíme na místo tábora, což budou Pohořany. Děti budou mít zajištěný program i stravu. Odpoledne je zase přivezeme zpátky. Přihlášení dostanou podrobné informace, budu je i rozesílat emailem.

Chceš ještě něco říct na závěr?

Moc děkuji všem, kteří naši přední hlídku v uplynulém školním roce podporovali. Bylo to dost náročné, víc než jsem si před rokem myslel. Děkuji za vaši pomoc, děkuji za vaše modlitby i za slova povzbuzení. I rodičům za jejich důvěru, že k nám stále vodí svoje děti.

Přeji vám prázdninové odpočinutí a Boží pokoj.

Robert Myška
velitel 26.ph Royal Rangers
Vyšlo v časopise Lavina 2011 / 7.