Lineárního harmonický oscilátor analyticky Frobeniovou metodou, asymptotické řešení, požadavek konečného stupně polynomu, kvantování energie, ekvidistantní energetické hladiny, energie nulových kmitů, klasické body obratu, přítomnost částice mimo klasicky dostupnou oblast, Hermiteovy polynomy, ortogonalita vln. funkcí.
Střední hodnoty LHO pomocí posunovacích operátorů, oveření relací neurčitostí pro stacionární stavy LHO, střední hodnota hybnosti v superpozici dvou stavů v čase t=0.
Dokončení lineárního harmonického oscilátoru (LHO): časová závislost střední hodnoty operátoru polohy pro superpozici dvou stacionárních stavů, matice operátorů H a x v bázi vlastních stavů H, koherentní stavy.
Operátory a komutační relace momentu hybnosti, vlastní čísla operátorů L2 a L3 algebraickou metodou pomocí posunovacích operátorů L±.
Analogie algeber posunovacích operátorů lineárního harmonického oscilátoru a momentu hybnosti, řešení kvantování m.h. v X-reprezentaci ve sférických souřadnicích, operátor Lz, cykličnost φ, celé hodnoty m.h. spojeného s prostorem.
Pokračování operátorů momentu hybnosti v X-reprezentaci, kulové funkce, Legendreovy polynomy, komutační relace L2 s p2, r a Hamiltoniánem. Centrální pole, substituce v radiální rovnici, efektivní potenciál, centrifugální člen, řešení pro sféricky symetrickou nekonečně hlubokou potenciálovou jámu, Besselovy a Neumannovy funkce, kvantování energií izotropního harmonického oscilátoru, obecná superpozice stacionárních stavů ve sféricky symetrickém poli.
Atom vodíku: vlnová funkce, Bohrův poloměr, stupeň degenerace energetického spektra, emisní spektrum, přidružené Laguerreovy polynomy, vlnová funkce základního stavu, rychlost klesání a uzly radiální funkce, zobrazení elektronových hustot (orbitaly atomu vodíku), vodíkupodobné systémy (pozitronium). Relace uzavřenosti a ortonormality pro stacionární stavy atomu vodíku. Zmínka o algebraickém řešení pomocí Runge-Lenzova vektoru.
Spin, Sternův-Gerlachův experiment, elektron jako částice se spinem 1/2, 2D rozměrný Hilbertův prostor spinu, báze vlastních vektorů operátoru S3, obecný spinový stav jako suporpozice, maticová reprezentace operátorů S2 a S3, Pauliho matice σ3.
Stacionární poruchová teorie, případ nedegenerovaného spektra, první a druhá oprava k energii, první oprava k vlnové funkci, degenerovaný případ a první oprava. Příklady: delta porucha v nekonečné jámě, lineární porucha k harmonickému oscilátoru.