uchazeci

Informace pro uchazeče o studium.

Zář
10
2018

Letní škola optiky 2018 srpen

Srpnový běh Letní školy optiky 2018 proběhl velmi úspěšně. Zúčastnilo se ho 26 italských a 5 českých studentů.
Účastníci si mohli vybrat 1 z 10 experimentálních úloh, jako novinka byl letos zařazen experiment z oblasti fotoluminiscence.
Všichni účastníci poslední den prezentovali své výsledky a získali certifikát o úspěšném absolvování Letní školy.
V rámci Letní školy proběhlo i pozorování noční oblohy, na které zářily planety Jupiter, Saturn a Mars.

Posted By myska číst dál
Čer
25
2018

Letní škola optiky 2018

ilustrační fotoV předposledním červnovém týdnu od 18.6 do 22.6. 2018 měli středoškolští studenti se zájmem o experimentální optiku možnost zúčastnit se již šestého ročníku naší Letní školy optiky. Tohoto týdne se letos zúčastnilo 10 studentů z Olomouce, Ostravy, Rožnova pod Radhoštěm, Jevíčka a Jeseníku.

Posted By myska číst dál
Lis
29
2017

Otevíráme Letní školu optiky 2018

ON-line registrace účastníků Letní školy optiky na rok 2018 byla otevřena.

Letní škola optiky 2018 probíhá ve dvou stupních:

První stupeň probíhá v termínu od 18.6. do 22.6. 2018 s kapacitou 30 studentů. V tomto týdnu se studenti dozví základní informace ze stěžejních oblastí optiky: šíření světla, difrakce světla, lom světla, interference, konstrukce optických přístrojů, mikroskopie, lasery, měření spektra. Formou devíti jednoduchých pokusů, které jsou nachystané v našich laboratořích, si studenti budou moci se světlem a s optikou vlastnoručně pohrát.

Příloha: 
Posted By myska číst dál
Zář
04
2017

Letní škola optiky 2017

V tomto roce měli středoškolští studenti se zájmem o experimentální optiku možnost zúčastnit se již jubilejního pátého ročníku naší Letní školy optiky. V červnovém českém týdnu jsme přivítali pět účastníků z okolních gymnázií. V srpnovém mezinárodním týdnu letní školy tu bylo šestnáct Italů a čtyři Češi. Studenti, kteří letní školu absolvovali, oceňovali především zajímavé optické úkoly, týmovou spolupráci, nové poznatky i zážitky. Oceňovali ale také to, že účast na obou týdnech aktivit byla bezplatná.

Posted By myska číst dál
Čer
27
2016

Letní škola optiky - červen 2016

Letní škola optiky proběhla v týdnu 20. - 24. 6. 2016, zúčastnilo se jí 16 studentů z gymnázií zblízka i zdaleka (Šternberk, Olomouc, Moravské Budějovice, Uničov, Jeseník, Kroměříž) a zúčastnit se Letní školy 2017 doporučuje 16 z nich!

Fotografie z letní školy jsou vystaveny ZDE ve fotogalerii SLO.

Posted By myska číst dál
Kvě
16
2016

Olomouc byla svědkem historicky prvního veřejného kontaktu České republiky s vesmírnou stanicí

„Good morning, Oscar Kilo 2 Kilo Yankee Juliet. I have you by five nine now and it is a huge privilege to be speaking with the Czech Republic for the first time HAM radio call and I am ready for your questions. OVER.”
Těmito v rádiu čistě slyšitelnými slovy byla 8. 3. 2016 v jedné z místností Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci psána historie. Hlas totiž patřil Timovi Peakovi, toho času astronautovi pobývajícímu na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), a ono rádiové spojení s místností plné studentů a hostů bylo završením několikaletého plánování pod mezinárodním projektem ARISS.

Posted By myska číst dál
Bře
02
2016

Den otevřených dveří - sobota 16. ledna 2016 ve Společné laboratoři optiky

V letošním roce byla účast na Dni otevřených dveří za katedru SLO (tj. Společná laboratoř optiky UP a FZÚ AV ČR v. v. i.) zorganizována formou informačního stánku v prostoru před katedrou KEF ve 4. podlaží nové budovy PřF UP, kde byly k dispozici propagační materiály k výzkumné i pedagogické činnosti na katedře (H. Chmelíčková). Dále byly předvedeny optické komponenty teleskopu pro detekci kosmického záření (J. Tomáštík), demonstrována činnost částicové kamery (J. Pácalt, T.

Posted By myska číst dál
Led
15
2015

Den otevřených dveří 2015 ve Společné laboratoři optiky

Jako každý rok se i letos na Univerzitě Palackého koná počátkem roku Den otevřených dveří. Návštěvníci zde získají informace o přijímacím řízení, nabízených oborech, jejich náplni i uplatnění absolventů.  Letos se koná v sobotu 17. ledna 2015 od 9:00 do 14:00 hodin.

Součástí D.O.D. bude i prezentace Společné laboratoře optiky UP a FZÚ AV ČR v.v.i., a to na dvou místech:

Posted By myska číst dál
Úno
02
2012

Exkurze do laboratoří SLO UP a FZÚ AV ČR

Pro studenty středních škol byla dne 27.1.2012 v rámci 9. ročníku Fyzikálního kaleidoskopu (popularizační akce fyzikálních pracovišť Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci) připravena a realizována exkurze do laboratoří SLO UP a FZÚ AV ČR.

Posted By myska číst dál

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - uchazeci